Ekip

 
Gökhan Tatarer
Gökhan TATARER

Chief Executive Officer

Hayatı boyunca en büyük arzusu dansçı olabilmekti (!) ama boyu uzun oldugu için kabul edilmedi. Sesi de şarkıcılık için uygundu (!) ancak yine boyundan kaybetti. Sunuculuk son idealiydi ama yine (burun farkıyla) boydan kaybetti. Bu yüzden Türkiye'deki tüm TV'lerde dans ve şarkı yarışmaları yayınladı, büyük yetenek programlarına kendini adadı. Ve hep kısa boylu sunucularla çalıştı...

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema TV bölümünden mezun olduktan sonra, çeşitli reklam ve sinema prodüksiyon şirketlerinde yardımcı yönetmenlik, yönetmenlik, yapımcılık yapan Gökhan Tatarer, 1996 yılında Kreatif Direktör olarak ATV’de çalışmaya başladı. 2005 yılında Doğan Grubuna bağlı ANS Yapım şirketinde Kreatif Direktörlük yaptıktan sonra, 2006-2010 yılları arasında Star TV’de Dış Yapımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi. 2010 yılında Digitürk Lig TV’de Programlardan Sorumlu Genel Md. Yardımcılığı yaptı.

 
Hakan Eren
Hakan EREN

Chief Operating Officer

Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini birincilikle tamamladı. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu, University of Hartford'da MBA yaptı. Sonrasında ABD'de ve Türkiye'de banka ve uluslararası şirketlerde orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulundu.

2008'de Endemol Shine Grubu'na katılarak Türkiye'deki şirket kuruluşu da dahil olmak üzere CFO ve Ülke Ticari Direktörü olarak çalıştı. Halen şirketin tüm ticari operasyon ve yönetiminden sorumlu COO olarak görevine devam etmektedir. ES Türkiye bünyesinde prodüksiyonu gerçekleştirilen tüm program ve dizilerin yapımcısıdır.

Dönem dönem çok uluslu strateji ve araştırma firmalarına danışmanlık yapmaktadır. Eş zamanlı olarak İstanbul’da ve dünyada çeşitli üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde medya, yönetim dersleri vermektedir.


 
Cengiz Deveci
Cengiz DEVECİ

Chief Drama Officer

1970 de istanbul'da doğdu. Liseyi makina bölümünde okudu. Üniversite de iktisat bölümüne devam ederken tiyatro ile uğraşmaya başladı. Hesap kitap benim işim değil diyerek iktisat eğitimini yarıda bıraktı ve çeşitli amatör ve profesyonel tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başladı. Usta yönetmen Ömer Kavur ile tanışması sinema ve dizi sektörü dünyasına girmesine vesile oldu. Bir çok projede önce oyunculukla başlayan serüveni yapımcılıkla devam eden Cengiz Deveci'nin bir de sinema filminde yönetmenlik deneyimi bulunmaktadır. Bir süre tv8 de dramalar genel koordinatörlüğü görevine devam ettikten sonra şimdi Endemol Shine Türkiye ile yolları kesişti...


 
Nilüfer Küyel
Nilüfer KÜYEL

Format Development Manager

2006’dan 2009’a kadar Sera Film’de yapım koordinatörü olarak çalıştı. Sonrasında 2012 yılına kadar ATV’de dış alımlar yöneticisi olarak görev yaptı. 2012-2013 yılları arasında Kidzania Türkiye’nin içerik direktörlüğü görevini sürdürdü. 2014 yılının Şubat ayında Endemol Türkiye’ye transfer oldu.

Şirketin tüm format dış alımlarından ve iş geliştirmeden sorumlu direktör olarak görevine devam etmektedir.


 
Uğur ARSLAN
Uğur ARSLAN

Finance Manager

Akbank’da krediler uzmanlığı ve çeşitli kurumlarda finans yöneticiliği yaptı. 2005 – 2008 arasında D Prodüksiyon ve Kanal D bünyesinde Bütçe ve Finans Uzmanı olarak çalıştı. 2008’den bu yana Endemol Türkiye’de bütçelendirme ve finansal koordinasyondan sorumlu yönetici olarak görev yapmaktadır.


 
Mete KARSAK
Mete KARSAK

Director of Administrative Services

1982 yılında Harp Okulundan Teğmen olarak mezun oldu. Kıdemli Albay rütbesine kadar çeşitli kademelerde görev yaptı. 2002 yılında ’’ O ŞİMDİ ASKER ’’ filminde Genel Kurmay Başkanlığı Adına Genel Koordinatörlük ve Teknik Danışmanlık yaptı. Piyade Okulu Tanıtım Filmi yapımı ile Silahlı Kuvvetler Mehmetçik Filmi yapım aşamalarında bulundu.

Uzun yıllar Silahlı Kuvvetlerde İstihbarat ve Protokol Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2007 yılında Manisa Garnizon Komutanlığından, kendi isteğiyle emekli oldu.

Endemol Türkiye'nin kuruluşundan beri İdari İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır.